دندانپزشکی کودکان _ دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی کودکان

سنین کودکی یکی از مهمترین دوران هر فرد بشمار می آید. کودکان مانند سفالی هستند که به دست پدر و مادرشان شکل و نقش داده می شوند. شخصیت، رفتار، علایق، استعداد و بهداشت از عواملی هستند که در دوران کودکی شناسایی شده و پرورش داده می شود.

رعایت بهداشت در هر سنی توصیه می شود اما در کودکی بیشتر. کودکان در نیم سال دوم تولدشان، دندانهای شیری در می آورند که معمولا تا سن 7 سالگی با این دندان ها سر می کنند. سن 7 سالگی شروع رشد دندان های اصلی و ریختن دندان های شیری است.

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان

رعایت بهداشت دهانی در این سن بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر مراقب دندان های کودکان نباشیم می تواند عوارض و مشکلات جدی به بار آورد. پوسیدگی دندان و بیماری های لثه، کج رشد کردن دندان، نا مرتبی و … از مواردیست که می تواند یک عمر درد و پشیمانی را برای کودک به همراه داشته باشد.

امروزه یک نوع بیماری عفونی که 5 برابر بیشتر از آسم و 7 برابر بیشتر از تب یونجه در بین کودکان شیوع پیدا کرده است. این بیماری یک کرم خوردگی ساده دندان است که با مراقبت و رسیدگی منظم می توان از شیوع آن جلوگیری کرد.

مجتمع تخصصی دندانپزشکی فیاض بخش دارای بخش ویژه دندانپزشکی کودکان می باشد. استفاده از جدیدترین دستگاه ها و تکنولوژی های روز دنیا و همچنین همکاری با برترین دندانپزشکان اطفال در ایران از مزایای بخش دندانپزشکی کودکان کلینیک دندانپزشکی فیاض بخش که در منطقه سعادت آباد تهران قرار دارد می باشند.

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال

خدمات دندانپزشکی کودکان کلینیک فیاض بخش

  • آزمایشات و تحقیقات سلامت دهان و دندان کودک و مادر
  • تذکرات در رابطه با مراقبت دندان و پیشگیری
  • مشاوره و ترک عادت های بد کودکان که به دندان آسیب می رساند
  • ارزیابی دندان و خدمات ارتودنسی در صورت نیاز
  • ترمیم تمامی نقص های دندان و پوسیدگی دندان
  • شناسایی و کنترل بیماری مانند ( بیماری های لثه – زخم معده –  دیابت – شکستگی دندان – لق شدن دندان )
دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان

اولین تجربه حضور کودک در کلینیک دندانپزشکی

اولین مراجعه کودک به کلینیک دندانپزشکی بسیار مهم است و می تواند تصویری دائمی از دندانپزشک و محیط دندانپزشکی در ذهن او شکل بگیرد. چه خوب است که برای ثبت اولین تصویر از دکتر دندانپزشکی و کلینیک دندانپزشکی در ذهن کودک، به مراکز تخصصی دندانپزشکی کودکان و اطفال که دارای محیطی با آرامش، شاد و جذاب هستند مراجعه کنیم.

بعد از این کودک تا آخر عمر خود دیگر ترسی از حضور و مراجعه به دکتر دندانپزشک  نخواهد داشت. در رابطه با کامپوزیت دندان اینجا را کلیک کنید.

نحوه مسواک زدن کودکان

1- در ابتدا کودک باید دهان خود را به خوبی با آب شستشو دهد. بعد به اندازه یک دانه نخود، خمیر دندان روی مسواک قرار می دهیم .

2- در هنگام مسواک زدن دقت کنید که تمام دندان ها را تمیز کنید. پشت دندان های فک بالا و پایین، بین دندان ها و بین لثه و دندان محل مناسبی  برای جمع شدن پلاک و باقی مانده غذاست. توجه داشته باشد که در هنگام مسواک زدن به خوبی این مناطق را تمیز کنید.

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال

3- بعد از دندان ها یک الی دوبار مسواک را روی سطح زبان نیز بکشید.

4- عمل مسواک زدن در طول روز 2 بار باید تکرار شود، یک صبح و دیگری شب هنگام خواب.

5- در مرحله آخر دهان کودک را به خوبی با آب شسته تا کاملا از خمیر دندان پاک شود.