کدام کامپوزیت، مناسب چه چهره‌هایی است؟ بخش دوم

کامپوزیت

در بخش قبلی این مطلب در مورد انواع فرم‌های دندان صحبت کردیم. توضیحاتی که در قسمت اول ارائه دادیم، پیرامون پروفایل‌های مختلف دندانی بود که با ذکر اسامی و خصوصیات آنها پایان یافت.

در این مطلب قصدمان این است که درباره انواع فرم‌های صورت صحبت کنیم. چرا که آشنایی با حالت‌های مختلف صورت، به انتخاب دقیق‌تر کامپوزیت دندان متناسب با آن کمک زیادی می‌کند.

در مورد زیبایی دندان به روش کامپوزیت لازم است به نکاتی ظریف توجه شود. علاوه بر در نظر گرفتن قیمت کامپوزیت دندان، لازم است بهترین نوع کامپوزیت برای چهره را انتخاب کرد. چرا که به این ترتیب خواهیم توانست بهترین نتیجه را از پرداخت هزینه و قیمت کامپوزیت دندان در بر خواهد داشت.

کامپوزیت

در خصوص انواع فرم‌های صورت، مباحث تخصصی زیادی مطرح شده‌اند. هدف ما وارد شدن به مطالب پیچیده و پرداختن به مبحث زیبایی‌شناسی صورت نیست. بلکه تنها قصد داریم با معرفی شکل‌ها و فرم‌های مختلف صورت، مناسب‌ترین نوع دندان و کامپوزیت دندان را برای آنها بیابیم.

در این خصوص لازم است ابتدا به فرم‌ها و حالت‌های مختلف صورت در افراد بپردازیم.

انواع فرم‌های صورت و نقش آن در انتخاب کامپوزیت دندان

فرم‌های صورت نیز همانند فرم‌های مختلف دندان، نام و خصوصیات خاص خود را دارند. اینکه فرم صورت و ابعاد آن چگونه باشد، یک مبحث کاملاً ژنتیکی و وراثتی است.

اما موضوعی که در این زمینه حائز اهمیت است، در نظر گرفتن فرم صورت در شرایط خاص است. منظور از شرایط خاص، مواقعی است که قصد داریم عمل‌های جراحی زیبایی روی صورت انجام دهیم یا می‌خواهیم تغییراتی در دندان‌های خود ایجاد کنیم.
هر کدام از شکل‌های صورت، بستری مناسب برای فرم خاصی از دندان‌هاست.

کامپوزیت

در کل، فرم‌های چهره به ترتیب زیر مشخص می‌شوند. در مقابل اسامی هر کدام از آنها، دندان متناسب با آن گفته شده است. با تشخیص نوع چهره خود می‌توانید از راهنمایی‌های مناسب آن استفاده کنید.
بیضی: چهره‌های بیضی در صورتی که مزین به دندان‌های مربعی شوند، جذاب‌تر به نظر خواهند آمد.
قلب: چهره‌هایی که به فرم قلب هستند، با دندان‌های کامپوزیت ونیر کوتاه و گرد، جواب بهتری می‌گیرند.
گرد: صورت‌های گرد با ونیرهایی که برجسته باشند، فرم بهتری به خود می‌گیرند.
مربع: دندان‌های گرد برای چهره‌های مربعی شکل که خط فک واضح و مشخصی دارند مناسب‌تر است.

اهمیت توجه به فرم چهره برای انتخاب شکل کامپوزیت دندان

با توجه به اینکه تناسب فرم چهره با دندان، در درجه اهمیتی بالایی قرار دارد، انتخاب کامپوزیت دندان می‌تواند چهره را متوازن‌تر از قبل نشان دهد. در صورتی که از اهمیت این موضوع آگاه نباشید یا آن را نادیده بگیرید، ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوید که شما را از پرداخت قیمت کامپوزیت دندان مایوس کند.

به عنوان مثال، افرادی که صورت‌های کشیده دارند، در صورتی که کامپوزیت ونیر بلند انجام دهند، فرم صورت بدشکل به خود خواهند گرفت. همچنین صورت‌های پهن و گرد نیز با ونیرهای پهن، شکل خوبی نخواهند داشت. هدف از ایجاد تناسب بین چهره و دندان، رسیدن به تعادل بیشتر است.

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی فیاض بخش را دارید اینجا کلیک کنید.

برای رسیدن به این مقصود، معیار و میزان مشخصی وجود ندارد. بلکه بهترین راه، استفاده از تجربیات پزشک است. علاوه بر این می‌توانید در نمونه‌های انجام شده توسط پزشکان نیز جستجویی انجام دهید.

کامپوزیت

برای نمونه می‌توانید در آلبوم‌ دندان‌های کامپوزیت شده، به دنبال چهره‌ای مشابه به چهره خودتان باشید. بعد از آن با بررسی فرم دندان‌ها و میزان تناسب‌شان با چهره قادر خواهید بود بهترین کامپوزیت دندان را برای خود پیدا کنید. البته یک روش دیگر وجود دارد به اسم بلیچینگ دندان که مانند کامپوزیت به سفید کردن دندان های شما کمک بسیاری می کند.

برای انتخاب کامپوزیت دندان، کمی هم نامتعادل به نظر برسید!

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که مرتب بودن بیش از حد دندان‌های یک نفر، حالت جالبی نداشته باشد. درست مثل بینی‌های عملی بعضی از افراد که به دلیل دقت بیش از حد، حالتی غیرطبیعی به خود گرفته است. این موضوع در مورد کامپوزیت دندان یا ونیر نیز صدق می‌کند.

کامپوزیت دندان یا ونیر‌های بسیار تیز و منظم، در برخی موارد ممکن است نتیجه‌ای عکس در پی داشته باشند. البته در نمونه‌هایی نیز لازم است که دقت زیادی در طراحی فرم دندان به خرج داده شود.

به کار بردن دقت زیاد در صاف کردن و منظم نمودن دندان‌ها در مواقعی که متناسب با سایر اجزای صورت باشد، هیچ اشکالی ندارد. اما بهترین گزینه این است که فرم دندان‌ها با در نظر گرفتن فرم صورت و تناسب آن با بقیه المان‌های آن طراحی شود.

کلینیک دندانپزشکی فیاض بخش، مجتمع تخصصی دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیتکامپوزیتکامپوزیت دندانهزینه کامپوزیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *