کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی یکی از مراکزی است که خدمات تخصصی ارائه شده در آن، مشکل‌گشای بسیاری از مردمان است. کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی نیز همچون داروخانه‌ها و مراکز اورژانس، یکی از مهم‌ترین نقاط ارائه سرویس‌های درمانی برای شهروندان است. کلینیک دندانپزشکی فیاض بخش به عنوان یکی از این مراکز درمانی و خدماتی توانسته است انتظارات بیماران را به خوبی برآورده کند.

کلینیک دندانپزشکی غرب تهران توانسته است به خوبی تامین‌کننده نیازهای مشتریان باشد. شهر تهران نیز به دلیل جمعیت و مساحت زیادی که دارد، لازم دانسته است کلینیک‌ دندانپزشکی شبانه روزی متعددی در خود داشته باشد.

کلینیک دندانپزشکی سعادت آباد و بسیاری از محله‌های دیگر غرب تهران هستند که به صورت ۲۴ ساعته آماده سرویس‌دهی به مشتریان می‌باشند. تمام شهروندان می‌توانند با مراجعه به یکی از این کلینیک‌ها، خدمات لازم برای بهبود زیبایی و درمان عارضه‌های دندانی را دریافت نمائید.

کلینیک‌های دندانپزشکی فیاض بخش در دنیا به مراکزی معتبر برای دریافت خدمات دندانپزشکی از سوی متخصصان این حوزه تبدیل شده‌اند. شاید در نگاه اول صرفاً به این مساله توجه کنیم که دندانپزشکی مساوی است با کشیدن دندان، پر کردن، روکش گذاشتن، ارتودنسی و … . اما تنها این نیست! علوم مرتبط با دندانپزشکی بسیار فراتر از چیزی هستند که در تصور ماست. در ادامه قصد داریم به معرفی رشته دندانپزشکی و زیرشاخه‌های مرتبط با آنها بپردازیم.

دندانپزشکی چیست و دندانپزشک به چه کسی گفته می‌شود؟

دندانپزشک به کسی گفته می‌شود که وظیفه تشخیص بیماری‌های دهان و دندان را به عهده گرفته است. شاید بد نباشد این رشته را به جای نامی که بر روی آن نهاده شده است، دهان‌پزشکی بنامیم! در گذشته‌ای نه چندان دور، دندانپزشک به کسی گفته می‌شد که وظیفه‌اش کشیدن دندان و ساختن دندان برای بیماران بود. اما امروزه می‌دانیم که این دو مسئولیت، کوچک‌ترین و رایج‌ترین بخش این رشته می‌باشند.

دندانپزشکی یکی از علوم تخصصی است که سلامتی و امنیت بهداشتی دندان و دهان را به عنوان عضوی مهم از جسم انسان، مورد توجه خود قرار داده است. هیچنین به کمک علم دندانپزشکی می‌توان بسیاری از بیماری‌های اولیه که در مراحل شروع رشد هستند را در نطفه خفه کرد.

کلینیک دندانپزشکی فیاض بخش

دندانپزشکی عمومی و تخصصی

رشته دندانپزشکی برای کسانی که قصد راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی دارند، رشته‌ای سخت و چالش‌برانگیز است. گذراندن واحدهای درسی سنگین و مطالعه منابع بسیار در کنار کار عملی و فعالیت‌های پژوهشی، عشق زیاد به این تخصص را می‌طلبد. دندانپزشکی تا اخذ مدرک دکترای این رشته، به عنوان یک رشته خاص و مشخص ادامه پیدا می‌کند.

بعد از آن، پزشکان برای اخذ مدرک تخصصی، اقدام به تحصیل در مقاطع بالاتر می‌کنند. تخصص‌هایی که برای رشته دندانپزشکی تا کنون ایجاد شده‌اند عبارت از عناوین زیر هستند.

تمامی سوالات شما را در رابطه با کامپوزیت دندان در این مقاله پاسخ داده ایم.

ارتودنتیکس یا متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی به اصلاح کردن روابط نامناسب فک و دندان، تصحیح فواصل بین دندانی، استخوان سر و صورت و در کل، ناهنجاری‌های بین دندان، فک و صورت می‌پردازد. طول این دوره تخصصی سه سال است که غالباً بهترین رتبه‌های آزمون‌های تخصصی وارد این رشته می‌شوند.

پاتولوژی و آسیب‌شناسی

توانایی متخصصان این رشته در بررسی نمونه‌های ارسال شده از ضایعات فک، دهان و دندان برای بررسی آنها جهت تشخیص انواع بیماری‌ها و آسیب‌ها از جمله سرطان می‌باشد.

اندودنتیکس یا متخصص درمان ریشته دندان

متخصصان رشته اندودنتیکس وظیفه دارند ناهنجاری‌هایی که در ریشه دندان‌ها بوجود آمده است را برطرف نمایند. اندودنتیکس‌ها به صورت تخصصی روی درمان ریشه دندان متمرکز هستند. این رشته از مهم‌ترین رشته‌های تخصص دندانپزشکی است که انجام آن از عهده دندانپزشکان عمومی خارج می‌باشد.

کلینیک دندانپزشکی

پریودنتیکس یا تخصص بیماری‌های لثه

متخصصان این رشته در تشخیص دادن بیماری‌های مربوط به لثه، قرار دادن ایمپلنت در فک، کار روی عملکرد و ساختار لثه می‌باشد. همچنین متخصصان این رشته می‌توانند به خوبی از آسیب‌های وارد شده به لثه آگاهی یابند . در جهت برطرف نمودن آن‌ها اقدام نمایند.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی احتمالاً یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌های دندانپزشکی است. این رشته که به طور تخصصی بر ترمیم و بازسازی دندان‌های طبیعی و فراهم آوردن زیبایی ظاهری دندان‌ها متمرکز شده است، بطور گسترده در بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی کاربرد دارند.

در دندانپزشکی، نکته مهمی که وجود دارد این است که تکیه بر تکنیک‌های عملی و مهارت‌های کاربردی از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین اگر قصد وارد شدن به این رشته جهت زندگی حرفه‌ای‌تان را دارید، از میزان تلاشی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید مطمئن شوید.

کلینیک دندانپزشکی فیاض بخش دارای محیطی جذاب برای دندانپزشکی کودکان می باشد.

کلینیک دندانپزشکی فیاض بخشمقالات

کلینیک دندانپزشکیکلینیک دندانپزشکی سعادت آبادکلینیک دندانپزشکی شبانه روزیکلینیک دندانپزشکی غرب تهرانکلینیک دندانپزشکی فیاض بخش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *